close
تبلیغات در اینترنت
مهارت های زندگی

چرا اشتباهات خود را تکرار می‌کنیم؟

اشتباهات بخشی طبیعی و معمول از زندگی هستند، اما چرا اکثریت ما یک اشتباه را چندین و چندبار تکرار می کنیم؟ این در حالیست که از کودکی به دفعات به ما گفته شده که باید از اشتباهات خود درس بگیریم و آنها را تکرار نکنیم.

ادامه مطلب
مهارت زندگی 10 ( تفکر نقادانه )

تفکر نقادانه مهارت است. مهارت امری است که برای یادگیری آن به تمرین نیاز است. مثلا مهارت رانندگی را در نظر بگیرید. کسی با خواندن کتاب آیین نامه رانندگی یا حتی خواندن 100 کتاب و مقاله درباره رانندگی، راننده نمی شود.

ادامه مطلب
اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

همه انسان‌ها، به‌خصوص افرادی که برای خود ارزش قائل هستند، به رسیدگی‌های ظاهری نیاز دارند. در اصل، این رفتار نشانه سلامت، شادابی و عزت‌نفس است. اما اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

ادامه مطلب
راهنمایی برای اولین دیدار آشنایی

اولین دیدار آشنایی، یعنی یک جلسه یا قرار آشنایی بین دختر و پسر که با هدف ازدواج و معمولا بعد از جلسه اول خواستگاری و با اطلاع و نظر مثبت خانواده ها صورت می گیرد.

ادامه مطلب
چرا فحش می‌دهیم؟

فرشته کریمی زاده مشاور کودک و خانواده  : 

خشم امری طبیعی است و در همه افراد وجود دارد اما تبدیل آن به کلمات ناشایست یا برخورد فیزیکی از عدم کنترل هیجانات ناشی می‌شود و فرد انتخاب می‌کند که چگونه خشم خود را بروز دهد.

ادامه مطلب
مهارت زندگی 9 ( مقابله با هیجانات )

هیجان

احساسات و هیجان ها یکی از مهم ترین اجزای درونی انسان ها هستند. احساسات و هیجان ها، مجموعه ای از عواطف و تمایلات انسان ها و نشانگر این هستند که فرد خوشحال است یا ناراحت. چیزی را می خواهد یا نمی خواهد.

بسیاری از احساسات، غیر واقعی و غیر منطقی هستند. 

ادامه مطلب
مهارت زندگی 8 ( روابط بین فردی )

بعضي ها به زندگي ما پا مي گذارند و زود مي روند. بعضي ها مدت ها مي مانند و درقلب مان ردي از خود به جاي مي گذارند و ما هرگز دوباره مثل سابق نمي شويم.درطول تاريخ فقط بشر نبوده است كه زندگي اجتماعي را پيشه كرده است، بلكه موجودات ديگري نظير انسان به اين شيوه زندگي كرده و مي كنند .

ادامه مطلب
مهارت زندگی 7 ( تفکر خلاق )

یکی از مهم ترین وجوه تمایز انسان، از دیگر موجودات قدرت تفکر و خلاقیت اوست. قدرت دستکاری در ذهن و پدیده هاست، قدرت کشف و تولید ابزار و اندیشه های جدید است، که همه این ها به نوعی خلاقیت است. همه انسان ها کم و بیش خلاقند و این توانایی به درجات متفاوت در همه ما وجود دارد، مهم آن است که بتوانیم آن را شکوفا کنیم، توسعه دهیم و به خدمت بگیریم.

ادامه مطلب
مهارت زندگی 6 ( توانایی مقابله با استرس )

استرس تجربه مداوم ودائمی در زندگی ماست . استرس یعنی دوباره سازگار سشدن فرد با شرایط وموقعیت های جدید . هرجا که تغییری در زندگی روی دهد ما با یک استرس رو برو هستیم واکنش استرس در موقعیت های اورژانسی امری ضروری به شمار می رود. 

ادامه مطلب