close
تبلیغات در اینترنت
دانش آموزی

بلوغ ( آغاز نوجوانی )

دوره‌ای است که فرد دستخوش تحولی اساسی شده و این تحول او را برای زندگی آینده آماده می‌سازد. در این مرحله از زندگی، نوجوان با تغییرات عمده‌ای در جسم و روح و روان خویش مواجه می‌شود. او سردرگم است از آنچه هست و آنچه باید باشد. نه از مزایای کودکی بهره‌مند است و نه از امتیازات بزرگسالی. 

ادامه مطلب
روش های مطالعه ی صحیح

شيوه ی صحيح مطالعه، چهار مزيت عمده دارد :

1.مطالعه را كاهش مي‌دهد

2. ميزان يادگيري را افزايش مي‌دهد.

3. مدت نگهداري مطالب در حافظه را طولاني‌تر مي‌كند.

4. به‌‌خاطرسپاري اطلاعات را آسان‌تر مي‌سازد.

ادامه مطلب
نقش تفکیک شده والدین در رشد شخصیت فرزندان

طی دهه های گذشته رسالت و نقشی که والدین در زندگی و رشد شخصیت فرزندانشان داشته اند، تغییر کرده است. رابطه میان پدر و پسر بیشتر مادرانه شده است و نقش محافظتی که از ابتدای زندگی بشر مربوط به پدران بوده است، اکنون بر عهده مادر نیز هست.

ادامه مطلب
چرا اشتباهات خود را تکرار می‌کنیم؟

اشتباهات بخشی طبیعی و معمول از زندگی هستند، اما چرا اکثریت ما یک اشتباه را چندین و چندبار تکرار می کنیم؟ این در حالیست که از کودکی به دفعات به ما گفته شده که باید از اشتباهات خود درس بگیریم و آنها را تکرار نکنیم.

ادامه مطلب
اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

همه انسان‌ها، به‌خصوص افرادی که برای خود ارزش قائل هستند، به رسیدگی‌های ظاهری نیاز دارند. در اصل، این رفتار نشانه سلامت، شادابی و عزت‌نفس است. اما اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

ادامه مطلب
قبل از ورود به مدارس غیر دولتی

متخصصان علوم رفتاری و روان شناسان تربیتی بر این باورند یکی از مهم ترین دلایلی که مدارس غیر انتفاعی ارقام بسیار بالایی را برای ثبت نام فرزندان دریافت می کنند برنامه های و آموزش های موثر فوق برنامه های است که برای دانش آموزان در نظر می گیرند.

ادامه مطلب
چرا فحش می‌دهیم؟

فرشته کریمی زاده مشاور کودک و خانواده  : 

خشم امری طبیعی است و در همه افراد وجود دارد اما تبدیل آن به کلمات ناشایست یا برخورد فیزیکی از عدم کنترل هیجانات ناشی می‌شود و فرد انتخاب می‌کند که چگونه خشم خود را بروز دهد.

ادامه مطلب